OGULINSKI SPORT 09/10. siječnja 2016.

KUGLANJE

Pojedinačno prvenstvo Ogulina u kuglanju

Matija Cindrić prvak

U prošli ponedjeljak i utorak je u kuglani Klek odigran je posljednji od tri nastupa pojedinačnog prvenstva Ogulina za seniore, na kojem su nastupila su 42 kuglača iz svih 7 ogulinskih klubova. Sama završnica bila je vrlo uzbudljiva i neizvjesna, a za prvaka su se u posljednjoj postavi borili Matija Cindrić iz Kleka i Marinko Magdić iz Obrtnika. Matija je ušao u treći nastup sa 23 čunja prednosti, Marinko se borio do posljednjeg bacanja, ali ipak unatoč odličnoj igri nije mogao protiv jedinog ogulinskog reprezentativca. Na kraju je Matija Cindrić sa 607 čunjeva, odnosno ukupno sa 1802 čunja (prosjek preko 600) ipak zasluženo osvojio naslov prvaka Ogulina u kuglanju. Marinko Magdić je drugi sa 598 čunjeva u trećem, odnosno ukupno 1770, odnosno 32 čunj manje, također zasluženo osvojio 2.mjesto. Na treće mjesto odličnim trećim nastupom od 613 čunjeva probio se Vladimir Kolić iz Obrtnika (1717), i njih trojica su nagrađena posebnim nagradama. Među prvih deset u samo 20-ak čunjeva razlike, plasirali su se:

9.Zvonko Salopek (Poštar)            1684

10.Mladen Hečimović (polic.)         1682...

Također su podijeljene još tri nagrade: Milanu Ostoviću kao najstarijem kuglaču na kuglačkim stazama u Ogulinu, Mateu Benoviću na sjajnim rezultatima za svoje godište kao najmlađem kuglaču  i Vladi Idžanu na odličnih 632 u prvom nastupu.

Turnir mix parova u Karlovcu

U Karlovcu je u subotu odigran tradicionalni 9. turnir Mix parova na kojem  je sudjelovao 31 par iz Slunja, Plitvica, Poreča, Vrbovskog, Ravne Gore, Ogulina i Karlovca. Pobijedili su madi Slunjani Maria Gračan i Matej Barić 576, drugo mjesto je osvojio još mlađi par Doris Mulac Božičević i Luka Požega 557,  treće i četvrto mjesto su osvojili Ogulinci Marija Paušić i Vlado Idžan 547  i Branka Neralić i Marinko Magdić 546. Na turniru je nastupilo još nekoliko parova iz Ogulina: Ivica Bertović i Marica Bokulić su peti sa 539, Mirjana Orelj i Duško Gvozdić su 16-ti sa 522, Ivana Neralić i Dragan Vučić su 18-ti sa 521, a Renata Loparić i Milan Ostović 23-ći sa 505 čunjeva.

Turnir mladih KŽ

Na kuglani DOS "Zrinski" u Karlovcu održan je 2.Turnir mladih "Angelina Škalamera". Na turniru je nastupilo 14 djevojčica i 17 dječaka. Medalj i diplome su dijelili član UO KSKŽ gospođa Jasenka Štimac i predsjednik KSKŽ gospodin Josip Latković.

U kategoriji dječaka do 9 godina, prvo mjesto osvojio je Emilio Piškur iz Kleka, do 10 godina Josip Gočen je prvi, Zvonko Salopek drugi, a Nikola Kosanović treći. Kod dječaka do 11 godina David Mazor je drugi, a do 14 godina Mateo Benović je drugi, a Karlo Stipetić četvrti.

Kod djevojčica u kategoriji do 12 godina, Patricija Gočen iz ŽKK Ogulin bila je najbolja, a do 14 godina, Iva Ivanac je četvrta, a Gabrijela Stojak peta.

2.HKL zapad, 12.kolo

Zaostala utakmica 10.kola

KLEK – SKRAD 3435:3324)

Klek: Bertović 564, Grdić 540, M.Cindrić 599, A.Božičević 587, Matijašić 584, Buk 561.

Tablica: 10. Klek 10

12.kolo (16.01.):  Crikvenica (10) - Klek

MALI NOGOMET

Turnir registriranih klubova Nogometnog saveza Karlovačke županije

Nogometni savez Karlovačke županije organizirao je  u Karlovcu tijekom prosinca i siječnja  turnir registriranih klubova NSKŽ, koji se igra i u sklopu 47. malonogometnog turnira, a u seniorskoj konkurenciji nastupilo je 25 momčadi.

Ogulin Dalis CN pobjednik je malo-nogometnog turnira registriranih klubova Nogometnog saveza Karlovačke županije.

U finalnom susretu Ogulinci su pobijedili Karlovac 1919 Pekaru Mus sa 6:5 nakon izvođenja deveteraca. Dvije minute prije kraja utakmice Matovina je doveo Ogulin u vodstvo 3:2 pa su Karlovčani izvukli vratara, zaigrali s Veselićem kao igračem-vratarom i krenuli na sve ili ništa. I to im se isplatilo jer je upravo Veselić 30-tak sekundi prije isteka vremena sjajnim udarcem pogodio mrežu Maravića za poravnanje i izborio ‘plavo-bijelima’ deveterce. A u raspucavanju sva tri izvođača Ogulina bila su precizna, dok je udarac Mičunovića u drugoj seriji Maravić obranio i donio svojoj ekipi pobjednički pehar.

Najboljim igračem turnira registriranih klubova proglašen je Boris Veselić iz Karlovca 1919 Pekare Mus, dok su ostale dvije pojedinačne nagrade otišle u Ogulin – Dušan Maravić je najbolji vratar, a Marko Poljak najbolji strijelac.

U dvoboju za 3. mjesto Zrinski Ozalj je s 3:1 bio bolji od Ilovca CB Mali princ.

U polufinalu karlića Ilovac je pobijedio Ogulin sa 4:1.

TENIS

04.01.2016.

Ponovo velika pobijeda Ante Pavića u Chenaiju protiv favoriziranog Nicolas Almagra u tri seta- 3:6,7:5,7:6(1). Čestitka Ante na velikoj pobjedi te prikazanoj odličnoj igri i ulasku u drugo kolo glavnog turnira.

04.01.2016.

U drugom kolu Dvoranskog prvenstva Hrvatske do 14. God. Ivan Karlo Ban(OG) – Dominik Šimunović(TK Cromos)- 6:2, 6:1, Roko Stipetić (OG) protiv III nositelja Frana Mitrovića(TK Ponikve)- 4:6, 2:6. Ivan Karlo Ban je igrao četvrtfinale protiv Borne Devalda- 1:6, 0:6. U parovima od naših jedino igra Ivan Karlo Ban sa Mariom Jakućem iz Splita. Prvo kolo parova: Ban/Jakić – Mirkut/Šodan- 7:6, 6:2, drugo kolo: Ban/Jakić – Hržić/Bilojelić- 3:6, 6:3, 10:5. Sutra je na rasporedu finale parova.

05.01.2016.

Danas je odigrano finale parova: Ban/Jakić – Devald/Suewich- 0:6, 2:6.

06.01.2016.

Guillermo Garcia-Lopez zaustavio je niz Ante Pavića na ATP turniru u Chennaiju (tvrda podloga, nagradni fond 482.085 dolara), španjolski je tenisač (5. nositelj) u dvoboju 2. kola slavio sa 7:6 (5), 6:1. Ante može žaliti za prvim setom, gdje je propustio čak devet break-lopti, između ostalog i nekoliko set-lopti. Unatoč porazu Ante Pavić može biti prezadovoljan sa prikazanom igrom, koja je iz meča u meč na sve većem nivou..Bravo Ante.

09.01.2016.

U Ogulinu je održano Dvoransko OP Ogulina za dječake do 16 god. Nastupilo je 16 natjecatelja iz cijele Hrvatske među kojima i naša tri ogulinca. Ivan Karlo Ban, Roko Stipetić i Filip Sabljak. Roko Stipetić je u odličnom i neizvjesnom meču pobijedio Erceg Lovru- 2:6, 6:1, 6:4. Ivan Karlo Ban je je odigrao odličan meč protiv prvog nositelja Katanec Antuna i izgubio 7:5, 6:4, dok je Filip Sabljak također u odličnom meču izgubio od Barun Bože 6:2, 6:4. U drugom kolu Roko Stipetić-Katanec Antun- 2:6, 1:6. Sutra su na rasporedu polufinale i finale.

09.01.2016.

Na dvoranskom državnom prvenstvu do 12 god. za dječake i djevojčice, koje se održalo u nacionalnom teniskom centru u Zagrebu, učestvovali su i Dorian Salopek, Luka Neralić, Lea Domitrović i Lara Volf iz TK Ogulin. U kvalifikacijama Dorian Salopek u odličnom meču nije iskoristio dvije meč lopte protiv Emanuel Ivkića, te izgubio rezultatom 6:1, 6:7, 3:6. Luka Neralić također u odličnoj igri protiv Horvatić Max Ivana izgubio 5:7, 3:6. Lea Domitrović je u kvalifikacijama glatko pobijedila Dinu Gladan sa 6:0, 6:0, te u glavnom turniru izgubila od Petre Marčinko 2:6, 0:6. Lara Volf je u glavnom turniru također glatko pobijedila Sladaković Taru 6:3, 6:2 i plasirala se u drugo kolo, među 16 igračica, gdje sutra igra protiv prve nositeljice Čirić-Bagarić Lucije. Čestitka našim tenisačima i tenisačicama..

10.01.2016.

Polufinalni mečevi Dvoranskog OP Ogulin: Katanec – Dujmović- 6:3,2:6,6:4, te Sokolić – Kostić Ferček- 6:3,6:4. Finale: Katanec – Kostić Ferček- 6:3,6:4.

10.01.2016.

Dvoransko državno prvenstvo do 12 god za djevojčice: Čirić-Bagarić Lucija – Lara Volf- 6:1,6:0. Ipak je prva nositeljica bila prejaka, čestitke Lari za plasman među 16 najboljih u Hrvatskoj do 12 god.