Novosti

20. 07. 2010.

Ogulinski sport 18. i 19. srpnja 2010.

Vedran peti na svjetskom prvenstvu

U malom gradiću Višegradu pored Dunava, udaljenom četrdesetak kilometara od Budimpešte, održano je 22. seniorsko i 7. juniorsko svjetsko FIELD prvenstvo u strjeličarstvu. Kvalifikacijsko natjecanje trajalo je tri dana po nesnosnim vrućinama i veoma zahtijevnom terenu, a potom dva dana eliminacijsko, na brdovitom dijelu oko tvrđave Starog grada Višegrada. Finalne borbe odvijale su se u prekrasnoj tvrđavi.

Na ovom svjetskom prvenstvu sudjelovali su i hrvatski reprezentativci među kojima i naš ogulinski strjeličar Vedran Orlić. Borio se u  kategoriji juniora i stilu olimpijskog luka i  postigao svoj najbolji plasman u 6 godina natjecanja i to 5. mjesto na svjetskom prvenstvu. Treba napomenuti da mu je za samo dva kruga zaostatka promaklo da uđe u borbu za svjetsku medalju. Vedran će tek za dvije godine postati juniorska kategorija,  pa je samim tim i njegov uspjeh na svjetskom prvenstvu još veći.

Vedran je bio najbolje plasirani hrvatski reprezentativac na ovom svjetskom prvenstvu.

Valentina Prpić osvojila svjetsku broncu u sprintu

Na 15. Svjetskom prvenstvu za juniorke (do 23 godine) koje je ovog vikenda završilo u Rijeci, Ogulin je ponovno dobio jednu medalju, kuglačica Policajca Valentina Prpić osvojila je treće mjesto i brončanu medalju u disciplini Sprint. Valentina je u 1. kolu izbacila Talijanku Sandru Lerchner, u 2. kolu bila je bolja od Njemice Sinne Beisser, a u četvrtfinalu i od Čehinje Kristine Strouhalove. Tek u polufinalu je poražena od Slovenke Rade Savić, te je na kraju osvojila treće mjesto. Tako je nastavila niz svjetskih medalja ogulinskih kuglačica, koji je započela Jasmina dubić prošle godine na Svjetskom kupu sa dvije zlatne medalje.